Schola dziecięca

Powstanie scholi wiąże się z bardzo smutnym wydarzeniem, mianowicie śmiercią Jana Pawła II. Po raz pierwszy grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ruścu zaśpiewała na Mszy Świętej żałobnej w intencji Ojca Świętego. Od tej pory żyjąc przesłaniami Jana Pawła II, kontynuują tę działalność.
Jej celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych, kształtowanie prawidłowych postaw. Poprzez pieśni religijne uczą miłości do bliźniego, szacunku do drugiego człowieka, dobra, poszanowania najważniejszych wartości moralnych. Obecnie grupa liczy 10 dzieci. Organizacyjnie wspiera grupę nauczyciel Szkoły Podstawowej w Ruścu pani Jolanta Kieruzel, natomiast muzycznie instruktor GOK w Ruścu pan Wiesław Brzozowski.
Członkowie scholi spotykają się na próbach raz w tygodniu, w piątki  a Bogu służą śpiewem na niedzielnej dziecięcej Mszy Świętej oraz na uroczystościach szkolnych związanych z tradycjami religijnymi.