Niedziela Palmowa - 24 marca 2024

1. Podczas każdej mszy św. błogosławieństwo gałązek palmowych, a o godz. 11:30  procesja z palmami wokół kościoła.
  2. Po raz 19 ulicami Ruśca przejdzie droga krzyżowa. Rozpoczęcie o godz. 19:30 w kościele, a zakończenie przy obelisku świętego Jana Pawła II . Zapraszamy wszystkich parafian.
  3. Nie będzie po południu śpiewanej droga krzyżowa prowadzonej przez Bractwo Męki Pańskiej.
  4. Ostatnie w Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.
  5. We czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne (trzy dni święte).
    WIELKI CZWARTEK
    Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z obrzędem umyciem nóg. Po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji tzw. ciemnicy. Możliwość modlitwy do godz. 21.00.
    WIELKI  PIĄTEK
    Wznowienie adoracji w ciemnicy o godz.8.00. Przez cały dzień możliwość prywatnej modlitwy. W modlitwie biorą udział kandydaci do bierzmowania i ministranci.
    Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00
    Na nią składają się czytania, adoracja Krzyża, komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja będzie do północy.
    W tym dniu obowiązuje post ścisły.
    WIELKA SOBOTA
    Od godz.8.00 adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie.
    Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 przy ognisku. Przychodzimy ze świecami. Po skończonej liturgii nie będzie już adoracji.
    Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:
    W kościele o godz. 8:00, 8.30, 9.00, 9:30, 10.00 i 12.00.
    Na wioskach, w wyznaczonych miejscach, od godz.10.00.
    Niedziela Zmartwychwstania - WIELKANOC
    Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, a następnie msza św.
    Kolejne msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 17.00.
    Nie będzie mszy św. o godz.8.00!
    Do udziału w procesji prosimy całą asystę parafialną, orkiestrę i strażaków.
    Boży Grób i  ciemnicę przygotowują mieszkańcy ul. Wieluńskiej i Konopnickiej.
    Na kwiaty do Bożego Grobu składała się cała parafia. Podziękowanie mieszkańcom: ul Zielonej, Malińca, Dąbrowy Rusieckiej i Kuźnicy.
    Bóg zapłać za złożone ofiary i podziękowanie tym osobom, które przeprowadziły zbiórkę na poszczególnych wioskach i ulicach.