Chrzcielnica - konserwacja

Konserwator do proboszcza.....
20.01.2013
         
Witam Proboszcza. Przesyłam kilka zdjęć chrzcielnicy. Jak się okazało nie jest drewniana (poza nakrywą). Wykonana jest z naturalnego kamienia - wapień jurajski. Jest w opłakanym stanie jak widać na zdjęciach. Wcześniej była "konserwowana" wszystkie braki i uszkodzenia wypełniono gipsem. My je teraz usuwamy i trzeba uzupełnić profesjonalnie. Usunęliśmy metalową silnie zardzewiałą obręcz-która była założona na misę, bo jest popękana. Trzeba to wszystko pokleić i wzmocnić bo się rozleci. Trzeba uzupełnić narożniki, krawędzie misy, liście akantu na stopie.
Postaramy się dobrać metalowy nierdzewny wkład do środka na wodę święconą.
 
Jest to bardzo ładna barokowa chrzcielnica, jak się ją zrobi to będzie bardzo ładnie wyglądała we wnętrzu. Będzie jasnego koloru  ze złoceniami na pokrywie.
Odnośnie ceny to się zmieni bo roboty jest dużo więcej niż początkowo wszyscy myśleliśmy, ale proszę się nie martwić - Proboszcz będzie miał rabat. Koniec prac przewidujemy z początkiem lutego.

Tomasz Ostaszewski

 

Dodatkowe informacje