Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 10 października 2021

XXVIII Niedziela zwykła  - 10 października 2021

1. Taca gospodarcza

2. Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce 21 Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się". Tradycyjne w tym dniu jest prowadzona zbiórka do puszek na program stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ministranci stoją z puszkami przed kościołem.

3.  Podczas mszy św. o godz. 10:00 zostaną poświęcone różańce, które  następnie rodzice wręczą swoim dzieciom, które przygotowują się do I komunii św.

4. Trwają nabożeństwa różańcowe. Są one odprawiane po mszy św. o godz. 17:00.
Każdego dnia tygodnia rozważania różańcowe prowadzi inna grupa parafialna.
W poniedziałki - dzieci, które przygotowują się do I komunii św.
We wtorki - ministranci i schola
W środy - grupa modlitewna
We czwartki - chór i emeryci
W piątki - kandydaci do bierzmowania (młodzież z klas 7 i 8)
W soboty - kółka różańcowe
W niedzielę - księża
Zachęcamy do włączenia się do wspólnej modlitwy.

5. W środę, 13 października, o godz. 16:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji nauczycieli.

6. W piątek, 15 października, o godz.18:00 odbędzie się w kościele wieczór uwielbienia Boga.
Będziemy dziękować za wybór 16 października 1978 roku kardynała Karola Wojtyły na papieża i za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ten wieczór uwielbienia poprowadzi Bartek Jaskot wraz zespołem i zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy.

7.  W nadchodzącą niedziele, 17 października, po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka na leczenie dziecka, Amelki Gidelskiej z Naramic. Amelka cierpi na wrodzoną sztywność stawów. Bez wymaganej operacji w USA zawsze pozostanie roślinką. Rodzice proszą o wsparcie.

8. Parafia otrzymała dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego Bełchatów na zadanie „Utworzenie terenu zieleni wokół kościoła”.
Rozpoczęły się prace. Potrzebne są środki na wkład własny parafii oraz na zainstalowanie zraszaczy wody. Rada Parafialna Ekonomiczna podjęła decyzję, aby ogłosić na ten cel składkę po 50 zł. od każdej rodziny do końca roku. Ofiary można składać na 3 sposoby: w kancelarii parafialnej, w opisanej kopercie na tacę lub przelewem na konto parafii.

9. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe. Wszystko jak w poprzednim roku.

Dodatkowe informacje