Ogłoszenia - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 maja 2020

VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA  - 17 maja 2020

1. Podczas mszy św. o godz. 10:00, trzy dziewczynki, przedstawicielki naszej scholi parafialnej, śpiewają piosenki poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Jutro bowiem, 18 maja, mija 100 lat od urodzin naszego wielkiego Papieża  Polaka.

2. Schola parafialna obchodzi w tym roku 15-lecie swego istnienia. Impulsem do założenia scholi była śmierć Jana Pawła II. Wczoraj miały się odbywać uroczystości jubileuszowe. Z wiadomych względów nie doszły do skutku. Nasz ksiądz arcybiskup Grzegorza Ryś przyznał Pani Jolancie Kieruzel, założycielce i prowadzącej społecznie przez wszystkie lata scholę, Srebrny Krzyż Zasługi Archidiecezji Łódzkiej. Gratulujemy tego wyróżnienia.
Szkoła Podstawowa w Ruścu ofiarowała dla scholi nowe stroje. Bóg zapłać.

3. Zwiększył się limit wiernych, którzy mogą modlić się jednocześnie w kościele. Gdyby osób było za dużo to są miejsca przed kościołem. Trwa jeszcze czas wielkanocny. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie ze spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

4. W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

5. Przez cały miesiąc maj są odprawiane po mszach św. o godz. 17:00 nabożeństwa ku czci Matki Bożej - „majówki”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Prosimy również, aby tradycyjnie gromadzić się na majówki przy krzyżach i kapliczkach. Zachowujemy oczywiście obowiązujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego (odstępy i maseczki).

6. Jest książka intencji mszalnych na 2021 rok. Rezerwację terminów najlepiej uczynić telefonicznie dzwoniąc na numer komórkowy ks. Proboszcza.

7. 11 czerwca uroczystość Bożego Ciała.
Do przygotowania  ołtarzy na procesję proszone są następujące rodziny:
Ołtarz 1 (przy plebanii) - CYWIŃSCY
Ołtarz 2 (przy posesji Skupińskich) - OCHOCCY
Ołtarz 3 (przy posesji Beresiów) - PŁUCIENNIKI
Ołtarz 4 (przy kościele) - WLAZŁOWSCY

8. Kontynuujemy prace przy budowie ogrodzenia wokół kościoła. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary.

9. Dziękujemy również za inne ofiary złożone przelewem internetowym na konto parafialne. W tej formie można również przekazywać ofiary za odprawiane msze św.
Numer konta parafialnego jest na stronie internetowej parafii: parafiarusiec.pl

10. Kancelaria parafialna w dalszym ciągu funkcjonuje na zasadzie umawiania się telefonicznego z ks. Proboszczem. Tel. 600 946 670 we wszystkich sprawach.

11. Podziękowanie za tacę gospodarczą.