Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019

I Niedziela Adwentu  - 1 grudnia 2019

1. Rozpoczyna się adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wraz z adwentem zaczyna się nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Eucharystia - wielka tajemnica wiary”.

2. Podczas mszy św. o 8:00 i 10.00 zostaną poświęcone opłatków na stół wigilijny. Można będzie je nabywać w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz u sołtysów.

3.  Dzisiaj miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz.8:00

4. Od jutra rozpoczynają się roraty, czyli msze św. o Matce Bożej. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17:00. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach. W poniedziałki przychodzą dzieci przygotowujące się do I komunii św. Na roraty prosimy przychodzić z lampionami.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i po południu od godz. 16:30

6. W sobotę o godz. 17:00 nowenna do Matki Bożej Pani Rusieckiej.

7. W następną niedzielę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają podczas mszy św. o godz.10:00 medaliki.

8. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii. Cena małej świecy 5 zł, a dużej 12 zł.

9. Adwentowy Dzień Skupienia połączony ze spowiedzią będzie w piątek 20 grudnia

10. Za tydzień taca gospodarcza.

11. W minionym tygodniu została przywieziona cegła do budowy nowego ogrodzenia wokół kościoła. W najbliższym czasie zostaną zdjęte metalowe przęsła i oddane do piaskowania.