Ogłoszenia - Niedziela - 6 stycznia 2019 r. - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

1. Dzisiaj w uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwane świętem Trzech Króli podczas każdej mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody.

2. Po mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 10:00.

3. Po raz drugi w historii naszej parafii przejdzie dzisiaj przez Rusiec orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 11:00 z placu przed Domem Kultury i dotrze do kościoła. Tutaj najpierw pokłon Jezusowi złożą Trzej Królowie, wraz ze swoimi orszakami, a następnie przedstawiciele różnych wspólnot, organizacji i stowarzyszeń zarówno parafialnych jak i gminnych.
Tegoroczny nasz orszak jest zarejestrowany w Fundacji Orszak Trzech Króli. Otrzymaliśmy z Fundacji duże flagi, korony, śpiewniki, naklejki i scenariusz.
Wielkie podziękowania należą się tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tegorocznego orszaku.
Dziękujemy:
- Panu Kotyli z firmy Eldorado ze Szczercowa za dorożkę dla króli,
- Rodzinie z Dąbrowy Rusieckiej za rolę św. Rodziny,
- Panom za wcielenie się w postacie Trzech Króli,
- Policji za zapewnienie bezpieczeństwa,
- Orkiestrze dętej,
- mieszkańcom Antoniny, Pawłowa i ul. Koniecpolskiego za wystawienie orszaków dla poszczególnych króli,
- stowarzyszeniom i wspólnotom gminnym i parafialnym,
- osobom, które w różnej formie pomagały przy organizacji orszaku i wszystkim uczestnikom.

4. W piątek o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzinki

5. Do końca stycznia msze św. w dni powszednie są odprawiane tylko rano. Kancelaria parafialna czynna również tylko rano od godz. 8:00 do 9:00

6. Spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych w niedzielę 20 stycznia o godz. 15:00

7. Zabawa karnawałowa dla ministrantów i scholi będzie w niedzielę 27 stycznia. Początek o godz. 16:00.

8. Małżeństwa, które uczestniczyły w spotkaniu prezentującym Ruch Światło-Życie, czyli Oazę, bądź inne małżeństwa zainteresowane formacją własną, są proszone o kontakt telefoniczny z Ks. Maciejem Chodowskim 660797133, w celu ustalenia pierwszego spotkania w małych grupkach. Planowany termin to niedziela 13 stycznia, godzina 17. Więcej informacji u księdza wikarego. Proszę o zgłaszanie się do piątku.

9. Trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda.
Prosimy o przyjęcie i transport.

Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek - 7 stycznia
 od godz. 16:00  ul. Polna
 od godz. 18:00 ul. Krótka
Wtorek - 8 stycznia
 od godz. 9:30  Gawronówka, Orzeł i Maliniec
 od godz. 16:00  ul. Wieluńska od mostu w stronę Szczercowa
Środa - 9 stycznia
 od godz. 9:30 ul. Kościuszki
 od godz. 15:30 ul. Kilińskiego
Czwartek - 10 stycznia
 od godz. 9.30 Kolonia Rusiec