Ogłoszenia - XXVII NIEDZIELA zwykła - 7 październik 2018

XXVII NIEDZIELA zwykła - 7 październik 2018

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz.10:00.

2. Podczas mszy św. o godz. 10:00 i 11:30 gra Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego. Po każdej mszy św. prowadzą przed kościołem kwestę na swoje funkcjonowanie.

3. Nasz wikariusz, ks.Maciej, jest dzisiaj wraz z 30 osobową grupą parafian w Częstochowie na pielgrzymce Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

4. Trwają nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc po mszy św. o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy różaniec. Każdego dnia tygodnia różaniec prowadzi inna grupa parafialna.
W poniedziałki - dzieci przygotowujące się do 1 komunii św.
We wtorki - grupa modlitewna
W środy - schola
We czwartki - dzieci ze szkoły podstawowej
W piątki - młodzież przygotowująca się do bierzmowania
W soboty - wspólnoty różańcowe,
W niedziele - księża.     Zapraszamy do uczestnictwa

5. W następną niedzielę podczas mszy św. o godz. 10:00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. otrzymają od swoich rodziców różańce.

6. Młodzież, która zapisała się na przygotowanie do bierzmowania, przychodzi w następną niedzielę na mszę św. o godz.17:00

7. Za tydzień taca gospodarcza.

8. Kostką brukową została wyłożona trasa procesyjna wokół kościoła, wejście do kościoła i kaplicy pogrzebowej oraz wjazd na plebanię. Cała powierzchnia kostki to 920 m2. Dziękuję sponsorom, którzy pragną pozostać anonimowi i wszystkim darczyńcom.
Ryszardowi Ochockiemu za 2 ciężarówki tzw.”wanny” ziemi. Ofiara pieniężna na kostkę: Anna i Henryk Sądej - 200 zł. Trzy ofiary anonimowe po 100 zł.

9. Podziękowanie mieszkańcom ul. Mickiewicza za prace w piątek wokół kościoła. Na sobotę, od godz. 9:00 proszeni są do pracy mieszkańcy ul. Dąbrowskiego i Wieluńskiej za mostem.

10. Zakończyła swoje 8 letnie funkcjonowanie dotychczasowa rada parafialna ekonomiczna. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, należącym do tej rady, za ich ofiarną pracę na rzecz parafii i wspieranie Proboszcza we wszelkich inwestycjach gospodarczych. Nowa rada zostanie powołana w listopadzie.

11. Rozpoczął się wewnętrzny remont budynku użytkowanego przez orkiestrę. Jest przerabiana instalacja elektryczna oraz będą malowane ściany i lamperia. Na sobotę proszę członków orkiestry na generalne spotkanie.

12. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe. Zasady jak w ubiegłych latach.

13. W sobotę, 20 października, odwiedzi naszą parafię Ks. Konrad Kardynał Krajewski. Szczegóły za tydzień.

14. Parafia organizuje w przyszłym roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin: 26 kwietnia- 3 maj 2019 r.
Koszt: 2980 zł. i 120 dolarów.
Zapisy i szczegóły u Proboszcza. Przy zapisie zaliczka 300 zł.