Ogłoszenia - NIEDZIELA - Wniebowstąpienie Pańskie - 13 maja 2018

NIEDZIELA - Wniebowstąpienie Pańskie - 13 maja 2018

1.  Nasz wikariusz, Ksiądz Maciej, obchodzi jutro swoje imieniny. Składamy Mu już dzisiaj najserdeczniejsze życzenia. Niech Chrystus Pan, w którego kapłaństwie ma udział, błogosławi Jego pracy duszpasterskiej i obdarza potrzebnymi łaskami.
Na sumie będzie odprawiona msza św. w intencji ks. Maćka.

2. Taca gospodarcza.

3. Podczas mszy św. o godz. 10:00 grupa dzieci obchodzi rocznicę I komunii św.

4. Trwają nabożeństwa majowe. Są one odprawiane w kościele bezpośrednio po mszy św. o godz.17:00.

5. W sobotę dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę dziękczynną do Niepokalanowa.

6. W minionym tygodniu został zamontowany witraż przedstawiający św. Izydora, który jest patronem rolników. Witraż ten jest darem Agaty i Andrzeja Drzazgów z Dąbrowy Rusieckiej. Bóg zapłać fundatorom. Są już ofiarodawcy na dwa ostatnie okna znajdujące się pod chórem.

7. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

8.  Zbliża się Boże Ciało. W tym roku wypada to święto 31 maja. Z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy pójdziemy ulicą Sosnową, Wieluńską, Krótką, Piaskową i Kilińskiego.

9. Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Termin: 19 i 20 czerwca.
Nocleg w Domu Pielgrzyma w Kalwarii. Pokoje 2-3 osobowe. Obiadokolacja i śniadanie. Cena: 170 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Zaliczka 50 zł. Pielgrzymka jest głównie dla emerytów.