Ogłoszenia - III NIEDZIELA Wielkanocna - 15 kwietnia 2018

III NIEDZIELA Wielkanocna - 15 kwietnia 2018

1. Zakończyły się Misje Miłosierdzia Bożego. Był to czas błogosławiony dla naszej parafii i naszych rodzin. Bogu niech będą dzięki.
Naszym zadaniem jest teraz pielęgnować Słowo Boże, które zostało zasiane w nasze serca.
Postanowieniem wspólnotowym misji jest spotykanie się w każdy drugi piątek miesiąca na Godzinie Miłosierdzia.

2. Podziękowania wszystkim osobom, które aktywnie uczestniczyły w misjach.
Panu Moszyńskiemu z  Kuźnicy za odwiezienie Obrazu Jezusa Miłosiernego do parafii Stróża.

3.  W czasie misji został postawiony i poświęcony drewniany krzyż na cmentarzu. Jest On darem Pani Ewy Cywińskiej. Bóg zapłać. Strażakom z OSP Rusiec dziękujemy za postawienie tego krzyża.

4. W Poniedziałek Wielkanocny została poświęcona kaplica pogrzebowa. Dziękuję rodzinom, które składały się na jej budowę. Osoby, które mają nie uregulowane składki, mogą w każdej chwili uzupełnić zaległości w trojaki sposób: dokonując przelewu na konto parafialne, składając w opisanej kopercie na tacę lub w kancelarii parafialnej.

5. Przy kaplicy w niedziele i święta w godzinach odprawiania jest otwarta toaleta. W innym czasie klucz będzie w zakrystii.

6. W najbliższy piątek 50 osobowa grupa parafian udaje się z pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela. Prosimy o dwustronną modlitwę.

7. Nasi ministranci uczestniczyli wczoraj w Łodzi w turnieju piłki nożnej ministrantów Archidiecezji Łódzkiej. Zajęli 3 miejsce. Gratulujemy im i ich opiekunowi ks. Maćkowi.

8. Podziękowanie za ofiary złożone na tacę gospodarczą.

9. Ofiara bezimienna na kostkę wokół kościoła - 100 zł.