Międzyszkolny konkurs piosenki religijnej

MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ  „PRZESŁANIA JANA PAWŁA II W PIOSENCE”

1. Termin i miejsce: 16 października godz. 9.00 Szkoła Podstawowa w Ruścu

2. Cel przeglądu:
a) promowanie i popularyzowanie wartości chrześcijańskich,
b) promowanie twórczości religijnej,
c) prezentowanie umiejętności wokalnych i instrumentalnych dzieci i młodzieży
d) popularyzacja nauczania papieża Jana Pawła II.

3. Organizator:
Parafia NMMP w Ruścu

4. Współorganizatorzy:
- Szkoła Podstawowa w Ruścu
- GOK - Rusiec

5. Zasady uczestnictwa:
a) w konkursie mogą brać udział: soliści, duety, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, oraz schole parafialne działające przy parafiach, szkołach, ośrodkach kultury itp.
b) uczestnicy będą oceniani przez jury w następujących kategoriach wiekowych:
- szkoła podstawowa kl. 1-3
- szkoła podstawowa kl. 4-6
- gimnazjum
- szkoła ponadgimnazjalna
c) osobno będą oceniani : soliści i zespoły (duet zaliczany jest do zespołów)
d) uczestnicy przygotowują 1 piosenkę mówiącą o przesłaniach Jana Pawła II
e) dopuszcza się podkład muzyczny (pół playback) z płyt CD-audio, mini dysku lub akompaniament „na żywo".

6. Ocena uczestników:
 - umiejętności wokalne,
 - dobór i oryginalność repertuaru,
 - stopień trudności oraz interpretacja utworu,
 - ogólny wyraz artystyczny.

7. Sprawy różne:
a) organizator zapewnia nagłośnienie, aparaturę do odtwarzania podkładu  muzycznego.
b) dla najlepszych przewidziane są nagrody, dla wszystkich dyplomy.
c) organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji nagrań i zdjęć z konkursu.
d) sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie lub nieprzewidziane, wynikłe w trakcie imprezy rozpatruje organizator w porozumieniu z jury.

8. Zgłoszenie do konkursu
Zgłoszenia do Konkursu do dnia 09.10.2013 r na adres:

"WY JESTEŚCIE PRZYSZŁOŚCIĄ ŚWIATA !
  WY JESTEŚCIE NADZIEJĄ KOŚCIOŁA !
  WY JESTEŚCIE MOJĄ NADZIEJĄ "
                                                   JAN PAWEŁ II

- w myśl takiej nauki, dn. 16.10.br.
w ramach obchodów 100-lecia konsekracji rusieckiego kościoła, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej, a jako , że data szczególna - nosił podtytuł - " Przesłania Jana Pawła II w piosence".
    Było nam niezmiernie miło powitać uczestników konkursu i ich opiekunów, szanowne jury, dyrekcję naszego zespołu, nauczycieli, księży, zaproszonych gości oraz słuchaczy. Dzień ten potraktowaliśmy jako UŚMIECH PANA BOGA, bo to m.in. na Jego chwałę śpiewano, wyrażając przesłania ukochanego Papieża Polaka- JANA PAWŁA WIELKIEGO.
Konkurs, jak to zwykło się czynić, podzielony był na kategorie wiekowe: kl. I-III szkoły podstawowej, kl. IV-VI , szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
Naprawdę! serce się radowało, gdy słuchaliśmy wykonawców. Przy niektórych utworach nogi same rwały się do tańca, cała sala przytupywała, a nasz ks. Proboszcz nie potrafił ustać w miejscu i w tan porwał dość liczne grono obserwatorów. Były też chwile, gdy panowało milczenie i mogliśmy przenieść się myślami w ramiona tej, której imię pisane jest srebrnym promieniem, i która ukoi każdy smutek, ból, obsuszy łzy. Mowa oczywiście o Matce wszystkich Matek, której tak bardzo zawierzył JPII.
Nie mogło oczywiście zabraknąć pieśni Papieża - Polaka -" Barki" , odśpiewanej przez jedną z uczestniczek przeglądu i powtórzonej na zakończenie spotkania przez wszystkich zgromadzonych w sali.
    Jury stanęło przed trudnym wyborem, a wybrać trzeba było najlepszych.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria: soliści klas I-III
1. Wiktoria Zwierzak - Szkoła Podstawowa Chabielice.
Kategoria - zespół klas I-III
1.Szkoła Podstawowa w Chabielicach.
Kategoria : soliści klas IV-VI szkoły podstawowej
1. Marika Markowiak - Szkoła Podstawowa Chabielice.
2. Lidia Płuciennik - Szkoła Podstawowa Rusiec.
3. Klaudia Pietrzyk - Szkoła Podstawowa Chabielice.
Kategoria - zespół - szkoła podstawowa
1. Szkoła Podstawowa Rusiec.
2.Szkoła Podstawowa Szczerców.
3.Szkoła Podstawowa Stróża.
Kategoria - soliści szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
1.Wiktoria Wolska- Gimnazjum Szczerców.
2. Beata Moskot- Gimnazjum Szczerców.
3. Daria Kałużna - LO Szczerców.
Kategoria - zespół szkół gimnazjalnych i pozagimnazjalnych
1. Zespół przy Parafii NNMP w Szczercowie.
2. Schola przy Parafii NNMP w Ruścu.
Pragniemy nadmienić, iż kolejne takiego typu spotkanie odbędzie się w czerwcu, także kochani ...... W GÓRĘ SERCA, MYŚLI, GŁOSY. Zachęcamy, zapraszamy i wierzymy w Was i Wasze talenty- pamiętajcie co mówił do Was Papież- Nie bójcie się, wypływajcie na głębię.